DONANIM

Sigma-Statik Hava Direnci Ölçüm Sistemleri

Statik hava akış direnci ölçüm sistemleri; gürültü kontrol mühendisliği çalışmalarında kullanılan poröz akustik yalıtım malzemelerinin , “statik hava akış direnci ve statik viskoz geçirgenlik” parametrelerinin hesaplanabilmesi için geliştirilmiş, güvenilir ölçüm sistemleridir.Sistem, ASTM C522-03 ve ISO 9053-91 standartlarında açıklanan doğrudan yöntem temel alınarak hazırlanmıştır.

Malzeme Özellikleri

►   Statik Hava Akımı Özdirenci (Pa.s / m² veya rayls / m)

►   Statik Hava Akımı Direnci (Pa.s/m or rayls)

►   Statik Viskoz Geçirgenlik (m² veya Darcy)

Uygulama Alanları
 

Mecanum statik hava akış direnci ölçüm sistemleri; dünyanın önde gelen malzeme tedarikçileri, otomotiv ve uçak endüstrisindeki test ve analiz çalışmalarındaki tutarlı sonuçları ile mühendislik faaliyetlerine değer katmaktadır. statik hava akış direnci ölçüm sistemlerinin temel kullanım alanları:

►  Malzemelerin imalat süreçlerindeki kalite kontrol çalışmaları

►  Araştırma,geliştirme ve inovasyon çalışmaları

►  Akustik simülasyon yazılımlarına,malzeme ses yutum özelliklerinin eklenmesi

Temel Özellikler

Mecanum statik hava akış direnci ölçüm sistemleri; değişik ebatlarda konfigüre edilebilen bir adet test numunesi yerleştirme bölümü, ince film bölümü, paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş, kalibrasyon malzemesi ve kalibrasyon kontrol kartı ve Sigma-X™ yazılımı ile birlikte gelmektedir. Sigma-X™ yazılımı, test cihazından data elde edilmesi ve elde edilen statik hava akış direnci datasının işlenmesi için kullanılmaktadır. statik hava akış direnci ölçüm sistemi, aynı zamanda B&K ve Mecanum, empedans tüpleri, porozite ölçüm sistemleri ve yarı statik mekanik analizör sistemlerinde de kullanılabilen, disk şeklindeki kalibrasyon malzemeleri  ile çalışmaktadır. Opsiyonel kalibrasyon örnekleri, ve malzeme yerleştirme bölümleri de tedarik etmek mümkündür.

©2017 - ONATUS ÖNGÖRÜ TEKNOLOJİLERİ. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi