DONANIM

Qusai-Static Mekanik Analizör

Yarı statik mekanik analiz test sistemleri; gürültü kontrol mühendisliği çalışmalarında kullanılan poröz akustik yalıtım malzemelerinin, elastik özelliklerinin (Young modulus E; Poisson ratio ν; Damping loss factor η) hesaplanabilmesi için tasarlanmış, güvenilir ölçüm sistemleridir.

 

Uygulama Alanları
Mecanum yarı statik mekanik analiz ölçüm sistemleri; dünyanın önde gelen malzeme tedarikçileri, otomotiv ve uçak endüstrisindeki test ve analiz çalışmalarındaki tutarlı sonuçları ile mühendislik faaliyetlerine değer katmaktadır. Yarı statik mekanik analiz ölçüm sistemlerinin temel kullanım alanları:

  Malzemelerin imalat süreçlerindeki kalite kontrol çalışmaları

   Araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmaları

  Akustik simülasyon yazılımlarına, malzeme ses yutum özelliklerinin beslenmesi faaliyetleri

  Yarı statik mekanik analiz ölçüm sistemleri; Nova™, VA One™, and MSC Actran™ gibi Biot tabanlı yazılımlar ve Biot poroelastik denklemleri ile uyumlu olarak çalışma
 

Temel Özellikler

Mecanum yarı statik mekanik analiz test sistemleri; bir adet data toplama sistemi, QMA-X™ yazılımı, test prosedürlerinin doğrulanması süreçlerinde kullanılan bir adet kalibrasyon kartı ile birlikte gelmektedir. QMA-X™ yazılımı, test sisteminden elastik malzeme özelliklerinin elde edilmesi ve işlenmesi süreçlerinde kullanılmaktadır. Sistemin genel ölçüm frekansı aralığı 10-100 Hz dir. Mecanum yarı statik mekanik analiz test sistemleri; aynı zamanda Mecanum, empedans tüpleri, porozite ölçüm sistemleri ve statik hava akış direnci ölçüm sistemlerinde de kullanılabilen, disk şeklindeki kalibrasyon malzemeleri  ile çalışmaktadır.
 

©2017 - ONATUS ÖNGÖRÜ TEKNOLOJİLERİ. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi