DONANIM

Porozite Ölçüm Araçları

Mecanum porozite ölçüm cihazları; gürültü kontrol mühendislik hesaplamalarında kullanılan önemli parametrelerden, “açık porozite (open porosity)” ve ” gerçek kütle yoğunluğu (true bulk density)” değerlerinin güvenilir ölçümü için tasarlanmış test sistemleridir.

 

Malzeme Özellikleri
1.    Açık Porozite
2.    Gerçek Hacim Yoğunluğu


Uygulama Alanları


Mecanum porozite ölçüm sistemleri; dünyanın önde gelen malzeme tedarikçileri, otomotiv ve uçak endüstrisindeki test ve analiz çalışmalarındaki tutarlı sonuçları ile mühendislik faaliyetlerine değer katmaktadır. Porozite ölçüm sistemlerinin temel kullanım alanları:

►  Malzemelerin imalat süreçlerindeki kalite kontrol çalışmaları

►  Araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmaları

►  Akustik simülasyon yazılımlarına, malzeme ses yutum özelliklerinin beslenmesi faaliyetler

Temel Özellikler


Mecanum porozite ölçüm sistemleri, doğrulama kartı ile birlikte doğrulama örneği ve Phi-X™ yazılımı ile birlikte gelmektedir. Phi-X™ yazılımı, test mühendisini, test süreci esnasında ve test işlemi sonrasındaki açık porozite ve gerçek kütle yoğunluğu hesaplamalarında yardımcı olmaktadır. Porozite ölçüm sistemi, aynı zamanda B&K ve Mecanum, empedans tüpleri, hava akış direnci ölçüm sistemleri ve yarı statik mekanik analizör sistemlerinde de kullanılabilen, disk şeklindeki kalibrasyon malzemeleri ile çalışmaktadır. Opsiyonel kalibrasyon örnekleri de tedarik etmek mümkündür.
 

©2017 - ONATUS ÖNGÖRÜ TEKNOLOJİLERİ. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi