DONANIM

Kompozit Teknolojisi

Elyaf sarma makineleri çoğunlukla silindirik yapıların veya kapalı uç yapılarının üretimi için kullanılmaktadır. Süreç dönen bir eksende gergi altında elyafın sarılması prensibine dayanmaktadır.

Bu tür imalata uygun bir parçada boyutsal toleransı ve istenilen mukavemeti yakalamak, yerli kaynaklar ile geliştirdiğimiz elyaf sarma makinesi ile mümkündür. Rotasyonel ve eksenel asimetri bulunan parçaların sarılması sırasında büyük çap değişimleri olan bölgelerde elyafın kayması engellenmektedir. Bunun yanı sıra sarılan ürünler yüksek kalitelidir.

Dört eksenli makinamız, asimetri içeren parçaları uzun eksen ve dönel eksende kesintisiz sarabilen ve farklı kalınlıklar verebilen bir sisteme sahiptir.

Uzun şaft milleri, karkas sistemleri, roket gövdeleri, roket kovanları, uçan araçlarda rijitlik gerektiren bağlantı elemanları, tüfek kabzası, türbin paneli/direği gibi parçalar yüksek standartlarda üretilmektedir.

Farklı reçineler kullanılarak farklı elyaflarla üretilen parçalar, yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Aşınma ve kopma mukavemeti oldukça yüksektir.

©2017 - ONATUS ÖNGÖRÜ TEKNOLOJİLERİ. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi